Baloniki reklamowe – ile helu potrzeba do napełnienia 100 sztuk?

Baloniki reklamowe

Baloniki reklamowe

W przypadku większych eventów branżowych takich, jak konferencje czy targi oraz różnego rodzaju imprez plenerowych – koncertów, festynów czy pikników, niezbędne może okazać się zaopatrzenie w większą liczbę balonów, przekraczającą niekiedy kilkadziesiąt sztuk. Wiele osób decydujących się na zakup 100 sztuk zastanawia się, jak dużo helu będzie potrzebnego do napełnienia wszystkich baloników. Trudno jednak w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Wynika to między innymi z różnych wielkości balonów. Część producentów jako standardowe określa te, których rozmiar to 9, 10, 11, a niekiedy nawet 12 cali.Baloniki reklamowe o wielkości 14 cali oraz większe uznawane są za duże. Niekiedy spotkać można się również z ich bardzo małymi wersjami, które nie przekraczającą 9 cali. Zaliczyć można do nich między innymi balony 5-calowe. W tej sytuacji niezbędne będzie sprawdzenie stosunku ich wagi do objętości. Pozwoli to na określenie, czy możliwe będzie w tym przypadku napełnienie takiego produktu helem. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż zbyt ciężkie i małe balony nie będą się unosiły lub wzniosą się w powietrze jedynie na krótki okres czasu. Do zwiększenia masy baloników przyczynić może się także uszczelnienie ich z pomocą hifloatu. Niekiedy niewielkie balony są przeznaczone do innych celów niż napełniania helem, na przykład wypełniania ich wodą.

Dużą popularnością cieszą się baloniki reklamowe wielkości 11 oraz 12 cali, które idealnie sprawdzają się do pokrywania ich różnego rodzaju nadrukami. To świetne rozwiązanie na rozmaite eventy. Pierwsze z wypełnionych balonów bardzo często wykorzystują dekoratorzy. Aby uzyskać efektowny, kulisty kształt, nie napełniają ich oni do końca, co pozwala na optymalne wykorzystane helu. Balony o wielkości 9 oraz 10 cali to z kolei idealne rozwiązanie na jednodniowe dekoracje. Sprawdzą się one także w sytuacji, gdy chcemy je wypuścić w powietrze.

baloniki reklamowe w ilości 100 sztuk o wielkości 9 cali napełnimy z wykorzystaniem 0,61 m3 helu. Do napełnienia tych dużych na 10 cali potrzebny będzie 1m3 tego gazu, 11-calowych – 1,11 m3, a 12-calowych – 1,44 m3.