Prezenty dla niego dystrybuowane przez firmy energetyczne

Prezenty dla niego

Prezenty dla niego

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze w reklamie wielu firm jest wykorzystywanie siły oddziaływania na klientów gadżetów reklamowych. Gadżety te to rozmaite przedmioty, które reklamują dane przedsiębiorstwo najczęściej poprzez nadruki. Przy wykorzystywaniu tych gadżetów w promocji i marketingu najważniejsze jest to, w jaki sposób są rozpowszechniane wśród klientów i potencjalnych klientów. Dystrybucja jest kwestią podstawową dlatego, że decyduje o tym, jak wielu potencjalnych klientów otrzyma dany gadżet, a to jest z kolei związane z tym, jak wielu z nich stanie się klientami danej firmy. Jak może wyglądać dystrybucja tychże gadżetów?

Odpowiedź na to pytanie można powiązać z konkretnym przykładem. Mogą nim być firmy energetyczne. Są one w Polsce zmuszone do reklamowania się ostatnio, ponieważ ich branża została niedawno sprywatyzowana, co oznacza, że powstało wiele firm, stanowiących konkurencję dla siebie nawzajem.

Prezenty dla niego, jako przykład, mogą być przez firmy energetyczne wręczane tym, którzy z daną firmą podpisali umowę o świadczenie usług dostaw energii. Jest to forma nie tyle pozyskiwania nowych klientów, ile utrzymania przy sobie tych aktualnych. A utrzymanie ich przy sobie jest tak samo ważne z punktu widzenia finansów firmy jak pozyskiwanie nowych.

Ponadto prezenty dla niego mogą być nagrodami w konkursach organizowanych bądź dla nowych i stałych klientów, bądź też na różnego rodzaju imprezach plenerowych, których dana firma energetyczna jest sponsorem. A jest tak często. Konkursy takie mogą mieć rozmaite zasady, ważne, aby były one na tyle przejrzyste, żeby przyciągały dużo uczestników.

Inną metodą jest wykorzystywanie imprez plenerowych do wręczania podarunków wszystkim uczestnikom. Jest to sposób na pozyskiwanie nowych klientów. Podobnie prezenty dla niego mogą być wręczane przechodniom w różnych miejscach miast. Jest to metoda powszechnie stosowana w marketingu komercyjnym właśnie dlatego, że umożliwia pozyskanie wielu nowych klientów spośród przypadkowo spotkanych. Koszty są tutaj zatem niewielkie w porównaniu do zysków, jakie można odnieść.